Stiftelsen for en Kritisk og Undersøkende Presse

SKUP 17.-19. april

2026/04/17 09:00:00
Countdown placeholder
Nedtelling
Erlend Mørch blir programleder for Late Night

Erlend Mørch blir programleder for Late Night. Foto: Tone Tønseth

Erlend Mørch blir programleder for Late Night Show

Komiker og programleder Erlend Mørch skal lede årets Late Night Show under SKUP-konferansen.

 

Late Night Show arrangeres fredag kveld og regnes som et av konferansens høydepunkter. Her inviteres personer som selv har stått i pressens søkelys – eller på andre måter hatt sterke møter med norske medier og publikum – til scenen for å snakke direkte til journaliststanden.

Hvem som er året gjester, holdes hemmelig til de entrer salen. 

Tidligere år har Late Night hatt et bredt spekter av profilerte gjester, blant dem A-laget, Prinsesse Märtha Louise, Arfan Bhatti, John Arne Riise og NOKAS-dømte Kjell Alrich Schumann.

Mange kjenner Erlend Mørch fra NRK-podcastene Radio Mørch og Både Erlend og Steinar, samt humorprogrammet Erlend og Steinar hjelper deg, som i 2022 ble nominert til Gullruten for både beste programleder og årets nyskaping.

Mørch har også fått oppmerksomhet for sin dekning av stortingsvalget på YouTube, der han intervjuet politikere som Jonas Gahr Støre og Bjørnar Moxnes i samtaler som har bidratt til å nå et yngre publikum. 

På forsiden nå