Skip to main navigation
Meny
Stiftelsen for en Kritisk og Undersøkende Presse
Hovednavigasjon
Metoderapporter 2023
Eldre metoderapporter
Om SKUP
Prisvinnere
Personvern
Fulltext search
SKUP 12-14. APRIL 2024
2024/04/12 16:00:00
Countdown placeholder
Nedtelling
Conference action links
Program SKUP 2024
Påmelding til SKUP 2024
Påmelding graveskolen
Metoderapporter
SKUP-prisen
Wiborg og værrapporten om Gardermoen
Aftenposten
1999
Pål Enghaug, Wenche Harbo, John Hultgren, Alf Endre Magnussen
Les rapport
Diplom
Tilgivelsens pris
NRK
1999
Kate Kartveit, Anne Magnussen
Les rapport
Diplom
Lovens mester og Et land for de rike
Aftenposten
1999
Jan Ove Årsæther
Les rapport
Diplom
Bærum-saken, aktiv dødshjelp
Aftenposten
1999
Robert Gjerde
Les rapport
Barnevern i krise
Aftenposten
1999
wenche Fugleaug
Les rapport
Nordstjernen – Orklas skjulte maktredskap i Storebrand
Aftenposten
1999
Skjalg Engebø, Roar Valderhaug
Les rapport
Korsvold-vennenes heldige aksjekjøp og flaggebrudd
Aftenposten
1999
Skjalg Engebø, Steinar Dyrnes
Les rapport
Bigami – Guds lov mot norsk rett
Aftenposten
1999
Håkon Borud, Arild M. Jonassen
Les rapport
Med full gass, utan bremser
NRK
1999
Rune Bjåstad
Les rapport
Den nye MC-krigen
Aftenposten
1999
Håkon Borud, Arild M. Jonassen
Les rapport
Mange fiskevær kan bli lagt øde av EØS-avtalen
NRK
1999
Rune Ytreberg
Les rapport
Det hvite rettssystemet
Aftenposten
1999
Inger Anne Olsen
Les rapport
Wonderboy i gråsonen
NRK
1999
Else Barratt Due
Les rapport
Med rett til å bombe
Aftenposten
1999
Per Anders Johansen, Halvor Hegtun
Les rapport
Sleipner-journalene
Aftenposten
1999
Per Anders Johansen, Håkon Elisassen
Les rapport
Konge uten midler
NRK
1999
Ståle Hansen, Vera Kvaal, Eirik Skaar
Les rapport
Nød og lyst
NRK
1999
Hege Løvstad
Les rapport
Atomkremmerne
NRK
1999
Arild Aspøy, Ståle Hansen
Les rapport
Et sminket folkemord og Våpensmuglerne i Sudan
NRK
1999
Ola Fyum, Vibeke Haug, Olaf Rolfsen
Les rapport
Et beleilig dødsfall
NRK
1999
Ebbe Ording
Les rapport
Oppblåste regnskaper i Media Holding
Aftenposten
1999
Johann D. Sundberg
Les rapport
Fedres kamp for en fedrekvote de har krav på
Aftenposten
2020
Solveig Ruud
Les rapport
Akson og konsulentmillionene
Aftenposten
2020
Henning Carr Ekroll og Nina Selbo Torset
Les rapport
Diplom
SMS-ene som åpnet grensene
Aftenposten
2020
Per Anders Johansen og Daniel Røed-Johansen
Les rapport
To brødre
Aftenposten
2020
Harald Stolt-Nielsen, Lene Skogstrøm og Fredrik Hager-Thoresen
Les rapport
Avslørt av mobilen
NRKbeta og NRK Nyheter
2020
Henrik Lied, Martin Gundersen, Trude Furuly, Øyvind Bye Skille, Harald K. Jansson, Mari Grafsrønningen, Ståle Grut og Marius Arnesen
Les rapport
Guds utvalgte
NRK
2020
Inger Sunde, Harald Eraker, Ole Jørgen F. Kolstadbråten og Bjørn Olav Nordahl
Les rapport
Hurtigruten
NRK
2020
Inghild Eriksen, Lisa Rypeng, Beth Mørch Pettersen, Ole-Fredrik Lambertsen og Christian Kråkenes
Les rapport
Lovbruddene i Oslo kommune
NRK
2020
Øyvind Gustavsen, Vegard Venli og Kaja Staude Mikalsen
Les rapport
Slik blir klimaet der du bor
NRK
2020
Mads Nyborg Støstad, Martin Skjæraasen, Martin Holvik, Ragnar Rognstad, Vidar Kvien, Harald K. Jansson, Susanne Stubberud Rom, Renate Rognan, Maria Huse Elsness, Reidar Kristiansen og Frank Gander
Les rapport