Skip to main navigation
Meny
Stiftelsen for en Kritisk og Undersøkende Presse
Hovednavigasjon
Metoderapporter 2023
Eldre metoderapporter
Om SKUP
Prisvinnere
Personvern
Fulltext search
SKUP 12-14. APRIL 2024
2024/04/12 16:00:00
Countdown placeholder
Nedtelling
Conference action links
Program SKUP 2024
Påmelding til SKUP 2024
Påmelding graveskolen
Metoderapporter
SKUP-prisen
Pengebingen
Dagens Næringsliv
2011
Gøran Skaalmo og Kjetil Sæter
Les rapport
Agenten
Dagens Næringsliv
2007
Trond Sundnes, Jostein Løvås
Les rapport
Licence to bill
Dagens Næringsliv
2007
Bjørn Eckblad, Gøran Skaalmo
Les rapport
The Brat Pack – ungdommene som styrte Irak
Dagens Næringsliv
2007
Jens M. Johansson, Lars Backe Madsen
Les rapport
SKUP-prisen
Sertifikat-saken
Dagens Næringsliv
2001
Knut Gjernes, Eskil Engdal, Erik Tumyr
Les rapport
Diplom
Blackout i Eksportrådet
Dagens Næringsliv
2001
Jens M. Johansson, Lars Backe Madsen
Les rapport
Ball i bakrommet
Dagens Næringsliv
2001
Knut Gjernes, Bjørn Olav Nordahl, Lars Erik Nygaard
Les rapport
Sykelønnssaken
Dagens Næringsliv
2001
Torstein Tranøy
Les rapport
Diplom
Det eksakte kaos
Dagens Næringsliv
1999
Jens M. Johansson, Lars Backe Madsen
Les rapport
Diplom
Røkkes finansielle operasjoner
Dagens Næringsliv
1999
Terje Erikstad, Geir Imset
Les rapport
Gramart – pengene og makten
Dagens Næringsliv
1999
Kjetil Jørgensen, Bjørn Olav Nordahl
Les rapport
Gambling, svindel og flaskepant
Dagens Næringsliv
1999
Randi Bærhaugen, Lars Backe Madsen, Jarle Aabø
Les rapport
For lut og salt vann
Dagens Næringsliv
1999
Bjørn Olav Nordahl, Åge Winge
Les rapport
SKUP-prisen
Tidal-saken
Dagens Næringsliv
2018
Markus Tobiassen, Kjetil Sæter
Les rapport
Overgangsskandalen
TV 2
2011
John Christian Lundstadsveen, Eystein W.Thue, Per Angell Berntsen og Espen Solbakken
Les rapport
Dødens venterom.
TV 2
2011
Anine Hallgren,
Les rapport
Vold mot barn
TV 2
2007
Asbjørn Øyhovden, Connie Bentzrud
Les rapport
De hvite hjelperne
TV 2
2007
Anne Marie Groth, Per C. Magnus, Robert Reinlund, Terje Tvedt
Les rapport
Obiora-saken
TV 2
2007
Kadafi Zaman
Les rapport
Enka og Nygaard
TV 2
2001
Odd Isungset
Les rapport
Moderne griseproduksjon og lovbrudd på slakteriene
TV 2
1999
Tonje Steinsland
Les rapport
TVIL
TV 2
1999
Olav Njaastad
Les rapport
Rettssikkerhet – politiets informanter
TV 2
1999
Morten Møller Warmedal
Les rapport
Gjenvinning av drikkekartong – miljøbløffen
TV 2
1999
Morten Møller Warmedal
Les rapport
Tvangsekteskap og æresdrap i det muslimske miljøet i Norge
TV 2
1999
Tonje Steinsland, Hege Storhaug
Les rapport
Voldtektene i Sápmi
NRK Sápmi
2018
Marit Sofie Holmestrand, Nils John Porsanger, Eilif Aslaksen
Les rapport
Sykehuset vårt
Glåmdalen
2018
Thor Sørum-Johansen, Terje Sundby, Sigmund Fossen, Henrik Holter, Per-Erik Strømner, Robert Eik
Les rapport
Jakten på edderkoppen
NRK Nyheter, NRKBeta og Digital Historieutvikling
2018
Henrik Lied, Trude Furuly, Truls Antonsen
Les rapport